Archiwum kategorii: Edukacja

Dzisiaj miałam ostatnie spotkanie w Wydziale Edukacji w sprawie nauczycieli, którym niewłaściwie naliczano dodatki stażowe. W ciągu ostatnich miesięcy angażowałam się w opiekę nad tą grupą nauczycieli, zarówno zbiorowo, jak i indywidualnie. Odpowiadałam na ich pytania, udzielałam rad, pocieszałam, a ostatnio reprezentowałam ich podczas posiedzeń miejskiej komisji powołanej do rozwiązania tej kwestii.

Dowiedz się więcej

Władze Gdyni oszczędzają na dzieciach

W 2022 roku jako jedna z pierwszych podałam informację, że władze Gdyni oszczędzają na dzieciach. W tamtym okresie zamierzono zmniejszyć wydatki na gdyńską edukacją aż o 60 mln złotych. Z naszego badania przeprowadzonego wśród rodziców, wyszło, że aż 64% z nich dostrzegało niekorzystne skutki zmniejszenia finansowania dla przedszkoli i szkół.

Dowiedz się więcej

Zapraszamy do udziału w konsultacjach!

Na pierwszy rzut idzie Edukacja. Chcemy napisać program, którego założenia nie są oderwane od rzeczywistości, program, który stworzą sami dla siebie mieszkańcy. Nie zawsze chodzi o rewolucje, zwykle chodzi o zaspokajanie potrzeb. Do Was drodzy nauczyciele, pracownicy edukacji, rodzice, uczniowie, opiekunowie, kierujemy pytanie: Jak edukacja powinna wyglądać w Gdyni?

Dowiedz się więcej

3/3